Dzisiaj : 29 Lis 2022

Imieniny : Blazeja, Saturnina

Unia Europejska
Pomoc dla Ukrainy

Przystąpienie do programu preferencyjnego zakupu paliwa stałego.

Przystąpienie do programu preferencyjnego zakupu paliwa stałego
fot. Przystąpienie do programu preferencyjnego zakupu paliwa stałego

W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców, informuję że Gmina Porąbka dokonała wszelkich niezbędnych czynności związanych z przystąpieniem do programu preferencyjnego zakupu paliwa stałego ( węgla).

Obecnie oczekujemy na oferty od państwowych spółek zajmujących się sprzedażą węgla, które maja obowiązek się do nas zwrócić. Dopiero po podpisaniu umowy z wybranym dostawcą węgla, będziemy mogli poinformować Państwa o dostępnym asortymencie, czyli o rodzajach oferowanego węgla, jak również o terminach dostawy.

Również po podpisaniu umowy, o której mowa powyżej, umieścimy na stronie urzędu opracowany przez nas wzór wniosku o zakup paliwa stałego ( węgla).

Dotychczas zebrane zgłoszenia Mieszkańców o zamiarze zakupu węgla wykorzystane zostały do zaplanowania wielkości nabycia węgla przez gminę do sprzedaży Mieszkańcom. Z tych też względów, każda osoba zainteresowana nabyciem tego węgla, bez względu na to, czy dokonała wcześniej zgłoszenia zakupu węgla, będzie zobowiązana do złożenia wniosku o zakup paliwa stałego (węgla).

    Fundusze Europejskie
    Rzeczpospolita Polska
    Śląskie
    Unia Europejska