Dzisiaj : 01 Paź 2020

Imieniny : Danuty, Remigiusza, Teresy

Nowa publikacja

W siedzibie Gminy gościliśmy Panią Bogusławę Chwierut – poetkę urodzoną w Czańcu, członkinię grup Cumulus i Akademia Słowa, a także Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Pani Bogusława jest laureatką wielu konkursów polskich oraz zagranicznych, a także autorką licznych antologii. W swoim dorobku ma już wiele książek m.in. Babski Comber, Geometria Uczuć, Blaski i Cienie czy Chaos.

Celem spotkania była rozmowa o najnowszej książce Pani Bogusławy, noszącej tytuł Zielony Szlak.

Publikacja ta jest nostalgiczną podróżą do czasów dzieciństwa na Podbeskidziu, a jednocześnie konfrontacją przeszłości z czasami teraźniejszymi.
Głównym tematem jest zielony szlak, prowadzący do szczytu Trzonka leżącego na terenie naszej Gminy. Autorka opisuje życie tamtejszych mieszkańców – Kryśki i Mariana, a także wspomina historię nieszczęśliwej miłości wpisaną w okoliczną legendę. Na uwagę zasługują szczegółowe opisy natury, które pozwalają na chwilę zadumy i pobudzają wyobraźnię, przywołując na myśl sielskie kadry.
Dziękujemy Pani Bogusławie za poświęcenie swojej najnowszej książki miejscom i mieszkańcom naszej Gminy.

Wam z kolei serdecznie polecamy tą publikacje !
Książkę można nabyć u Pani Bogusławy Chwierut (tel.502 468 022)

Autorka książki wraz zZastępcą Wójta
fot. Autorka książki wraz zZastępcą Wójta